Apie Vilniaus muziejų

Vilniaus muziejus – sostinės pažinimo erdvė miesto gyventojams ir svečiams. 2021 m. pavasarį duris lankytojams atvėrusiame muziejuje pristatomi unikalūs ir dar nežinomi, tačiau aktualūs pasakojimai bei miesto istorijos.

Dinamiškas ir nuolat besikeičiantis, kaip ir pats miestas, muziejus kasmet pristato po 2–3 parodas, grįstas autentiškais miesto gyvenimo tyrimais. Išskirtinai Vilniui skirtas muziejus kviečia įdėmiau įsižiūrėti į mus nuolat supančią aplinką ir joje išvysti ką nors netikėto.

Vilniaus muziejaus misija – ugdyti rūpestingus ir nusimanančius miesto šeimininkus.

Vilniaus muziejaus tikslas – tyrinėti ir šiuolaikiškai pristatyti gyvenimo Vilniuje aspektus bei rinkti miesto istorijos artefaktus.

Vilniaus muziejaus vertybės – atvirumas, bendradarbiavimas, profesionalumas, nuolatinis tobulėjimas, pagarba, budrumas, kūrybiškumas.

Vilniaus muziejui miestas yra jį supanti gamta – nuo augalų bei gyvūnų iki čia tvyrančio oro ar srūvančių vandenų, miestas yra žmonių sukurtas kūnas – pastatai, viešos erdvės, visi architektūriniai, urbanistiniai ir inžineriniai sprendimai, miestas yra kultūra – čia girdimos ir vartojamos kalbos, išpažįstamos religijos, miesto gyventojų tautybės, kasdienybės fragmentai.

Vilniaus muziejus:

  • Tyrinėja miestą ir kalba apie jį kaip apie visumą, t. y. taiko tarpdalykines tyrimų prieigas ir vienija urbanistikos, architektūros, sociologijos, antropologijos istorijos, paveldosaugos, vizualiojo meno, literatūros, muzikos, mokslo bei technikos istorijos ir kitų sričių specialistus.
  • Šiuolaikiškai ir patraukliai pristato naujas Vilniaus istorijos ir kultūros interpretacijas, aktualina pamirštus ir „nepatogius” miesto istorijos ir kultūros tarpsnius, kuria erdvę kultūrų dialogui, padeda suprasti šiandienos miestą, ne tik jo praeitį.
  • Reaguoja į nūdienos aktualijas, skatina dialogą tarp miesto vystytojų, kūrėjų ir visuomenės, kelia klausimus, ne tik teikia atsakymus.
  • Yra patikimas vilniečio ir turisto partneris pažįstant miestą, teikia miestiečiams informaciją ir perima jų sukauptas žinias, suteikia žodį lankytojui, ne tik transliuoja savo žinią.

Vilniaus muziejus renka artefaktus, susijusius su miesto aplinka, istorija ir kt. Informaciją apie muziejaus rinkinį galite rasti čia.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Adomo Kačerausko nuotr.