2023-ųjų vasarą ant Vilnelės krantų ir šlaitų bus įrengtos trys laikinos funkcionalios instaliacijos, labiausiai skirtos Naujosios Vilnios, Markučių ir Pavilnio gyventojams. Pagrindinis šių instaliacijų tikslas – kurti naujas viešas erdves minėtuose rajonuose ir taip skatinti burtis vietos gyventojus. Erdvės, kuriose atsiras trys nauji projektai, projektuojamos taip, kad jose rajonų gyventojai galėtų pažindintis, bendrauti, o bendraujant sutarti, kaip jie patys gali lemti savo gatvės ar rajono tolimesnę kaitą. Visus tris projektus vienija viena bendra dedamoji – Vilnelė, nuolatinės kaitos ir atsinaujinimo simbolis.
Tai – pirmasis Vilniaus rajonas, į kurį įteka Vilnelė. Naujoji Vilnia yra tarytum miestas mieste, unikalus savo gamtos ir industrinio paveldo kombinacija. Šiandien Naujoji Vilnia sparčiai populiarėja, čia kuriasi ne tik nauji gyventojai, bet ir nauji verslai, tačiau rajone ir ypač prie Vilnelės trūksta vietų, kur būtų galima maloniai pabūti, susitikti, pabendrauti – rajono infrastruktūra tam kol kas nepritaikyta.
Trys architektės – Aurelija Kniukštaitė, Kotryna Bajorinaitė ir Jonė Virbickaitė – suplanavo būtent tokią, pailsėti ir pabendrauti kviečiančią viešąją erdvę. Prie tilto per Vilnelę, jungiančio Naujosios Vilnios parką ir Pramonės gatvę, atsiras medinė platforma ir suoleliai. Ant jų prisėdus bus galima klausytis upės, stebėti pro šalį plaukiančius vandens paukščius ar šnekučiuotis su kaimynais.
Numatoma, kad šios instaliacijos atsiras Vilnelės pakrantėje birželio pradžioje ir veiks iki rugsėjo pabaigos. Jos yra projekto „ULISAS Europos Odisėja“, kurį Vilniaus muziejus įgyvendina kartu su Critical + Xwhy agentūra ir dar 15 partnerių visoje Europoje, dalis.