Komanda

Rasa Antanavičiūtė

Direktorė

Meno istorikė dr. Rasa Antanavičiūtė yra Vilniaus muziejaus idėjos gaivintoja, kartu su dr. Marija Drėmaite ir dr. Karoliu Kučiausku 2017–2018 m. parengusi Vilniaus miesto muziejaus-tyrimų centro galimybių studiją.

Rasa domisi politinės galios simboliais bei raiškos formomis viešosiose erdvėse ir šių įtaka žmonių tapatybei ir atminčiai. Ši problematika nagrinėjama ir 2015-aisiais apgintoje disertacijoje, kurios pagrindu po kelių metų išleista monografija „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“ (2019). Už knygą Rasai buvo skirta Vilniaus klubo premija.

Nuo įkūrimo 2011-aisiais Rasa devynerius metus vadovavo Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijai ir kuravo šiuolaikinio meno parodas bei projektus. Tarp tokių projektų – Kauno bienalės žodinė programa „Ginčytina atmintis / Ginčytinos erdvės“. 2019 m. Rasa buvo Lietuvos paviljono 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje komisarė ir prodiuserė. Paviljone pristatytas kūrinys „Saulė ir Jūra (Marina)“ Lietuvai pirmąkart pelnė prestižinį „Auksinį liūtą“. 2020 m. Rasai Antanavičiūtei buvo skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Gintauto Beržinsko nuotr.

Aelita Ambrulevičiūtė

Tyrėja

Dr. Aelita Ambrulevičiūtė puikiai išmano XIX a. Vilniaus istoriją. Aelita parašė kelias knygas apie XIX–XX a. pradžios Vilnių ir pradėjo rengti knygų seriją „Prabilę namai“ apie Vilniaus namus ir juose gyvenusius vilniečius. 

Aelita Vilniaus universitete studijavo istoriją, 2010 m. apgynė daktaro disertaciją Klaipėdos universitete. Podoktorantūros stažuotę atliko Vilniaus universitete. Dalyvauja Lietuvos mokslo tarybos finansuojamuose projektuose, vykdo naujus Vilniaus istorijos tyrimus.

Aelitos interesų laukas – XIX a. Vilniaus istorija, miesto komercijos, gatvių ir pastatų istorija.

Povilas Andrius Stepavičius

Tyrėjas-rinkinio kuratorius

Povilas Andrius Stepavičius Vilniaus universitete studijavo istoriją. Tuo metu susidomėjo LDK istorija bei kultūra, o ypač Vilniaus istorija. Šiuo metu Povilas yra Istorijos fakulteto doktorantas, tyrinėjantis XVII a. Vilniaus istoriją.

Nors didžioji dalis Povilo interesų apima ankstyvųjų Naujųjų laikų (XV–XVIII a.) istoriją bei kultūrą, studijuojant Istorijos fakultete įgyti įgūdžiai paskatino domėtis ir Vidurio Rytų Europos istorija bei kultūra, Europos studentijos ir XX a. pradžios Vilniaus istorija.

Studijų metu įgytus įgūdžius Povilas pritaikė įvairiose veiklos sferose: dirbdamas parodų koordinatoriumi Valdovų rūmuose, atlikdamas praktiką Atviros Lietuvos fonde, dalyvaudamas įvairiuose seminaruose, užsiimdamas projektine veikla.

Aistės Noreikaitės nuotr.

Rūta Miškinytė

Komunikacijos specialistė

Rūta Miškinytė 2021 m. baigė istorijos magistrantūros studijas Vilniaus universitete. 2017 m. pusmetį studijavo Varšuvos universitete, šiuo metu Vilniaus universitete tęsia istorijos doktorantūros studijas.

Rūta kelerius metus patirties sėmėsi dirbdama laikraščio „Lietuvos žinios“ ir naujienų portalo „15min“ redakcijose, kur publikavo daug tekstų istorijos ir atminties politikos temomis.

Rūtos interesų akiratis platus – nuo miesto, kultūros bei tapatybių istorijos iki fantastikos, muzikos ir tvaraus gyvenimo būdo. Kartu su bendraminčiais Rūta organizuoja fantastinių idėjų ir kūrybos festivalį „Lituanicon“.

Severijos Subačiūtės nuotr.

Jurgis Atroškevičius

Administracijos direktorius

Jurgis Atroškevičius studijavo Vilniaus universiteto Istorijos fakultete.

Nuo 2012 m. darbuojasi kultūros lauke, siekdamas istorinį paveldą pristatyti kuo platesniam visuomenės ratui. Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje dirbo edukatoriumi, tame pačiame muziejuje ir LR Prezidento rūmuose – ekskursijų vadovu, prisidėjo kuriant Valstybės pažinimo centro ekspoziciją. 2017 m. Lietuvos muziejų asociacijos konkursui „Idėjų mugė“ Jurgio parengta ekskursija Trakų istorijos muziejuje buvo pripažinta geriausia.

Nemažą Jurgio gyvenimo dalį sudaro darbas ir savanorystė sporto srityje – jis yra fechtavimo mokytojas Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, ne vienus metus dirbo Lietuvos fechtavimo federacijos Vykdomajame komitete.

Adomo Paltanavičiaus nuotr.

Živilė Miežytė

Renginių ir edukacinės programos kuratorė

Živilė Miežytė 2022 m. baigė socialinės antropologijos magistrantūros studijas VDU. Studijų metu pusmetį mokėsi Kopenhagos universitete, gilinosi į interaktyvios dokumentikos ir vizualinės antropologijos metodus Leideno universitete.

Živilė turi patirties dirbant su tarptautinio švietimo, įvairovės, tarpkultūrinio supratimo projektais Lietuvoje ir užsienyje, atliko praktikas Australijoje ir Urugvajuje, kur dirbo su lietuvių bendruomenėmis. Dabar toliau organizuoja ir įgyvendina kalbos ir integracijos projektus su Pietų Amerikos lietuviais.

Taip pat yra parašiusi ir iliustravusi knygą vaikams apie Vilnių, prisidėjusi prie įvairių kūrybinių projektų kaip iliustratorė ir bendradarbė.

Mariaus Guščios nuotr.

Savanoriai

Reikšmingą vietą Vilniaus muziejaus komandoje užima muziejaus savanoriai. Būtent savanoriai padeda muziejui pasakoti pačias įvairiausias sostinės istorijas. Visada džiaugiamės žmonėmis, kurie gali ir nori padėti muziejui susitvarkyti su kasdieniais bei nekasdieniais iššūkiais.

Norite prisijungti prie savanorių komandos? Parašykite [email protected], mes su jumis susisieksime.