Komanda

Rasa Antanavičiūtė

Direktorė

Meno istorikė dr. Rasa Antanavičiūtė yra Vilniaus muziejaus idėjos gaivintoja, kartu su dr. Marija Drėmaite ir dr. Karoliu Kučiausku 2017–2018 m. parengusi Vilniaus miesto muziejaus-tyrimų centro galimybių studiją.

Rasa domisi politinės galios simboliais bei raiškos formomis viešosiose erdvėse ir šių įtaka žmonių tapatybei ir atminčiai. Ši problematika nagrinėjama ir 2015-aisiais apgintoje disertacijoje, kurios pagrindu po kelių metų išleista monografija „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“ (2019). Už knygą Rasai buvo skirta Vilniaus klubo premija.

Nuo įkūrimo 2011-aisiais Rasa devynerius metus vadovavo Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijai ir kuravo šiuolaikinio meno parodas bei projektus. Tarp tokių projektų – Kauno bienalės žodinė programa „Ginčytina atmintis / Ginčytinos erdvės“. 2019 m. Rasa buvo Lietuvos paviljono 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje komisarė ir prodiuserė. Paviljone pristatytas kūrinys „Saulė ir Jūra (Marina)“ Lietuvai pirmąkart pelnė prestižinį „Auksinį liūtą“. 2020 m. Rasai Antanavičiūtei buvo skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Gintauto Beržinsko nuotr.

Povilas Andrius Stepavičius

Tyrėjas-rinkinio kuratorius

Povilas Andrius Stepavičius Vilniaus universitete studijavo istoriją. Tuo metu susidomėjo LDK istorija bei kultūra, o ypač Vilniaus istorija. Šiuo metu Povilas yra Istorijos fakulteto doktorantas, tyrinėjantis XVII a. Vilniaus istoriją.

Nors didžioji dalis Povilo interesų apima ankstyvųjų Naujųjų laikų (XV–XVIII a.) istoriją bei kultūrą, studijuojant Istorijos fakultete įgyti įgūdžiai paskatino domėtis ir Vidurio Rytų Europos istorija bei kultūra, Europos studentijos ir XX a. pradžios Vilniaus istorija.

Studijų metu įgytus įgūdžius Povilas pritaikė įvairiose veiklos sferose: dirbdamas parodų koordinatoriumi Valdovų rūmuose, atlikdamas praktiką Atviros Lietuvos fonde, dalyvaudamas įvairiuose seminaruose, užsiimdamas projektine veikla.

Aistės Noreikaitės nuotr.

Viktorija Kurienė

Rinkinio tyrėja

Viktorija Vilniaus universitete studijavo istoriją ir paveldosaugą, 2022 m. apgynė disertaciją „Valstybinė kultūros paveldo apsauga Vilniaus krašte 1922-1939“.

Viktorijos profesinis kelias visada buvo susijęs su istorija ir/ar paveldu: dirbo Kultūros paveldo centre su architektūros ir urbanistikos paveldo objektais, Lietuvos nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriuje su dokumentiniu paveldu.

Bendradarbiavimas su Vilniaus muziejumi prasidėjo 2022 m., kuruojant parodą apie Vilniaus Vokiečių gatvę; prie muziejaus komandos prisjungė 2024 m. Šalia darbo muziejuje, Viktorija su „Renkuosi mokyti“ programa atrado mokyklą, kur moko istorijos ir pilietiškumo pagrindų.

Agnė Šimkūnaitė

Komunikacijos koordinatorė

Agnė 2022 m. baigė paveldosaugos magistro studijas Vilniaus universitete, nepamiršo ir prieš tai, Vytauto Didžiojo universitete baigtų komunikacijos studijų. Platus ir įvairus kultūros laukas visuomet traukė, apie jį Agnė komunikuoja dirbdama kultūros lauko žurnaliste radijuje bei televizijoje, taip pat, prisidėjo rengiant kultūros paveldo pažinimo festivalį „Heritas“.

Agnės interesų laukas platus: nuo istorijos ir kultūros paveldo iki žygių gamtoje, muzikos ir gyvūnų gerovės.

Asmeninio archyvo nuotr.

Jurgis Atroškevičius

Administracijos direktorius

Jurgis Atroškevičius studijavo Vilniaus universiteto Istorijos fakultete.

Nuo 2012 m. darbuojasi kultūros lauke, siekdamas istorinį paveldą pristatyti kuo platesniam visuomenės ratui. Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje dirbo edukatoriumi, tame pačiame muziejuje ir LR Prezidento rūmuose – ekskursijų vadovu, prisidėjo kuriant Valstybės pažinimo centro ekspoziciją. 2017 m. Lietuvos muziejų asociacijos konkursui „Idėjų mugė“ Jurgio parengta ekskursija Trakų istorijos muziejuje buvo pripažinta geriausia.

Nemažą Jurgio gyvenimo dalį sudaro darbas ir savanorystė sporto srityje – jis yra fechtavimo mokytojas Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, ne vienus metus dirbo Lietuvos fechtavimo federacijos Vykdomajame komitete.

Adomo Paltanavičiaus nuotr.

Živilė Miežytė

Renginių ir edukacinės programos kuratorė

Živilė Miežytė 2022 m. baigė socialinės antropologijos magistrantūros studijas VDU. Studijų metu pusmetį mokėsi Kopenhagos universitete, gilinosi į interaktyvios dokumentikos ir vizualinės antropologijos metodus Leideno universitete.

Živilė turi patirties dirbant su tarptautinio švietimo, įvairovės, tarpkultūrinio supratimo projektais Lietuvoje ir užsienyje, atliko praktikas Australijoje ir Urugvajuje, kur dirbo su lietuvių bendruomenėmis. Dabar toliau organizuoja ir įgyvendina kalbos ir integracijos projektus su Pietų Amerikos lietuviais.

Taip pat yra parašiusi ir iliustravusi knygą vaikams apie Vilnių, prisidėjusi prie įvairių kūrybinių projektų kaip iliustratorė ir bendradarbė.

Mariaus Guščios nuotr.

Marija Vaicekauskaitė

Edukatorė

Marija Vaicekauskaitė 2022 m. baigė Spatial Designs and Society (liet. Erdvinis dizainas ir visuomenė) magistrantūros studijas Roskildės universitete, Danijoje. Magistrinio darbo metu tyrinėjo Vilniaus stoties rajoną, konkrečiau – analizavo Stoties rajono gyventojų vietos jausmą, kas jį formuoja ir kokią įtaką jam turi viešasis menas.

Marija turi patirties švietimo srityje, nuo 2022 m. dirba Šiuolaikinės mokyklos centre 5-6 klasių lietuvių kalbos mokytoja, taip pat savanoriauja Lietuvos atgajos vaikų stovyklose. Dirbo edukatore Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūroje, vedė užsiėmimus ir ekskursijas moksleiviams apie Vilniaus senamiesčio paveldą.

Deinoros Rudėnaitės nuotr.

Eisvina Jurkevičiūtė

Edukatorė

Eisvina 2023m. baigė filosofijos studijas Vilniaus universitete. Jau daug metų, greta kitų veiklų, ji užsiima formaliu bei neformaliu vaikų švietimu: dirbo pradinių klasių mokytoja, vedė vaikų stovyklas, dailės būrelius ir įvairias kitas edukacines veiklas. Noras ieškoti kuo įvairesnių būdų sudominti vaikus, kūrybiškas žvilgsnis bei smalsumas istorijai atvedė Eisviną į muziejų.

Be visų aukščiau išvardintų veiklų, Eisvinos interesų lauke svarbią vietą užima muzikos bei meno renginių, festivalio organizavimas, scenografijos kūrimas, fotografija.

Anetos Urbonaitės nuotr.

Gabija Januškaitė

Lankytojų aptarnavimo specialistė

2022 m. Gabija pradėjo politikos mokslų studijas Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Ji savanoriauja Vilniaus Universiteto muziejaus ekskursijų rengimo ir vedimo komandoje, jaunimo iniciatyvoje „Žinau, ką renku“, kituose Vilniaus universiteto projektuose.
Gabija yra rengusi ir pristačiusi pranešimus moksleivių konferencijose, skirtose Kauno modernistinei architektūrai, UNESCO pasaulio paveldui Lietuvoje ir Lietuvos archyvus.
Taip pat mėgsta keliones, literatūrą, teatrą ir muziką, domisi socialiniais mokslais. Pati sako, kad į muziejų atvedė dviguba meilė – Vilniui ir istorijai.

Asmeninio archyvo nuotr.

Justina Reklaitytė

Lankytojų aptarnavimo specialistė

Justina Vilniaus universitete studijuoja Kultūros istoriją ir antropologiją. Didelę laiko dalį ji skiria savanoriavimui: buvo Carito bei Raudonojo kryžiaus savanorė, taip pat, savanoriauja įvairiuose kultūriniuose renginiuose.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybėje Istorijos fakultete užėmė komunikacijos ir organizacinės srities koordinatorės pareigas. Likusią laiko dalį Justina skiria sportui, žygiams, ilgiems pasivaikščiojimams gamtoje bei fotografijai.

Asmeninio archyvo nuotr.

Savanoriai

Reikšmingą vietą Vilniaus muziejaus komandoje užima muziejaus savanoriai. Būtent savanoriai padeda muziejui pasakoti pačias įvairiausias sostinės istorijas. Visada džiaugiamės žmonėmis, kurie gali ir nori padėti muziejui susitvarkyti su kasdieniais bei nekasdieniais iššūkiais.

Norite prisijungti prie savanorių komandos? Parašykite info@vilniausmuziejus.lt, mes su jumis susisieksime.