Po Vokiečių gatvę su dr. Aelita Ambrulevičiūte

2022 05 11

Gegužės 11 dieną, 18 val. kvietėme su Vokiečių gatve susipažinti vaikštant po pačią gatvę kartu su viena iš parodos „Vokiečių gatvė“ kuratorių, XIX a. Vilniaus istorijos žinove ir Vilniaus muziejaus tyrėja dr. Aelita Ambrulevičiūte.

Vokiečių gatvė – viena seniausių Vilniaus senamiesčio gatvių. Kadaise šurmulinga, komercijai patraukli gatvė buvo ir viena judriausių bei gyvybingiausių Vilniaus vietų. Čia telkėsi daugybė įvairaus dydžio ir įvairios paskirties komercinių įmonių. Kaip jos atrodė, kur steigėsi, kuo vertėsi, kas buvo jų savininkai ir daug kitų XIX–XX a. pirmosios pusės gatvės gyvenimo istorijų galėsite sužinoti apsilankę ekskursijoje po Vokiečių gatvę. Susitikimo vieta – Vilniaus muziejus.

Tai – trečiasis parodą  „Vokiečių gatvė“ lydintis renginys. Visos parodos metu vyko kuratorių ekskursijos po parodą ir Vokiečių gatvę, kuratorių bei kviestinių svečių paskaitos. Kovo mėnesį vyko dr. Jurgitos Verbickienės paskaita apie Vilniaus Gaoną, balandį apie liuteronų bendruomenę ir jos vargšus XVIII a. pasakojo dr. Martynas Jakulis, gegužės 25 d. vyko dr. Viktorijos Kurienės paskaita apie Vokiečių gatvės naujakurius, birželio 29 d. – dr. Giedrės Keen paskaita apie bioarcheologinius tyrimus.

Vokiečių gatvė 1917, LNM nuotr.