Rūpestis savais. Vilniaus liuteronų bendruomenė ir vargšai XVIII amžiuje

Balandžio 6 d., 18 val. Vilniaus muziejuje vyko Vilniaus universiteto dėstytojo, vieno iš parodos „Vokiečių gatvė” kuratorių dr. Martyno Jakulio paskaita „Rūpestis savais. Vilniaus liuteronų bendruomenė ir vargšai XVIII amžiuje”.

Kaip Vilniaus evangelikų liuteronų bendruomenė suvokė ir vertino skurdą? Kokios bendruomenės išlaikomos labdaros institucijos turėjo užtikrinti pagalbą su gyvenimo negandomis susiduriančioms tikėjimo seserims ir broliams? Dėl kokių priežasčių gyvenimo vargų prislėgtiems liuteronams tekdavo ieškoti paramos bendruomenėje?
Atsakymai į visus šiuos klausimus gali padėti geriau suprasti, ką reiškė skurdas, labdara ir bendruomenė XVIII amžiaus Vilniuje.

Tai – antroji parodą „Vokiečių gatvė” lydinti paskaita. Visos parodos metu vyko kuratorių ekskursijos po parodą ir Vokiečių gatvę, kuratorių bei kviestinių svečių paskaitos. Kovo mėnesį vyko dr. Jurgitos Verbickienės paskaita apie Vilniaus Gaoną – jos įrašą galite rasti muziejaus YouTube paskyroje. Gegužės 11 d. vyko dr. Aelitos Ambrulevičiūtės ekskursija po Vokiečių gatvę, gegužės 25 d. – dr. Viktorijos Kurienės paskaita apie Vokiečių gatvės naujakurius, birželio 29 d. – dr. Giedrės Keen paskaita apie bioarcheologinius tyrimus.

Vilniaus muziejaus paroda „Vokiečių gatvė“ pasakojo šios miesto arterijos istoriją.