Tilto vardynos Naujoje Vilnioje

2023 06 10

Penktadienį, birželio 10 d. 14 val. kviečiame visus, mažus ir didelius, Naujosios Vilnios gyventojus susitikti prie Vilnios parko esančio tiltelio vardynų šventėje! Čia atidarysime visą vasarą veiksiančią skulptūrą-suoliuką „Mazgas“, ant kurios bus galima prisėsti, pailsėti, pasišnekučiuoti su kaimynais, ar tiesiog pasižiūrėti į prabėgančią upę ir stebėti pro šalį plaukiančius vandens paukščius 👀 🦆 Atidarymo metu galvosime pavadinimą bevardžiam tilteliui, jungiančiam Naujosios Vilnios parką su industrine teritorija. Tilto vardynas paminėsime pikniku! Rekomenduojame atsinešti užkandžių ir iškylų patiesalą.
Naujoji Vilnia yra tarytum miestas mieste, unikalus savo gamtos ir industrinio paveldo kombinacija 🌳 🏭 Šiandien Naujoji Vilnia sparčiai populiarėja, čia kuriasi ne tik nauji gyventojai, bet ir nauji verslai, tačiau rajone ir ypač prie Vilnelės trūksta vietų, kur būtų galima maloniai pabūti, susitikti, pabendrauti – rajono infrastruktūra tam kol kas nepritaikyta.
Trys architektės – Aurelija Kniukštaitė, Kotryna Bajorinaitė ir Jonė Virbickaitė – suplanavo būtent tokią, pailsėti ir pabendrauti kviečiančią viešąją erdvę. Prie tilto per Vilnelę, jungiančio Naujosios Vilnios parką ir Pramonės gatvę, atsiras medinė platforma ir suoleliai 🪢
Antrąjį birželio savaitgalį Naujosios Vilnios, Markučių ir Paupio gyventojus kviesime į Vilnelės Odisėjos renginius, skirtus būtent jiems. Trijų naujų viešųjų erdvių palei Vilnelę išsidėsčiusiuose skirtinguose rajonuose atidarymo proga piknikausime, bendrausime ir užsiimsime pačiomis įvairiausiomis veiklomis!

🌊 06 09, 16 val. Žuvyčių piešimo dirbtuvės Markučiuose
🌊 06 10, 14 val. Tilto vardynos Naujojoje Vilnioje
🌊 06 10, 15 val. Augalų sodinimo popietė ir kaimynų piknikas Markučiuose
🌊 06 11, 15 val. Pavėsinės atidarymas ir vainikavimas Paupyje

Kviečiame visus dalyvauti ir kiekvienam su savimi atsivesti bent po vieną kaimyną 💙

Šios instaliacijos atsiras Vilnelės pakrantėje birželio pradžioje ir veiks iki rugsėjo pabaigos. Jos yra projekto „ULISAS Europos Odisėja“, kurį Vilniaus muziejus įgyvendina kartu su Critical + Xwhy agentūra ir dar 15 partnerių visoje Europoje, dalis. Projektą finansuoja ES programa Kūrybiška Europa ir Lietuvos kultūros taryba.

Projektas taip pat yra Vilnius 700 dalis.