Seni ir nauji Viršulai su Povilu Andriumi Stepavičiumi

Birželio 30 dieną, ketvirtadienį, kviečiame pažinti Viršuliškes kartu su parodos „Kas į Viršulus?“ kuratoriumi, Vilniaus muziejaus tyrėju ir Vilniaus istorijos „razinkų“ gaudytoju Povilu Andriumi Stepavičiumi.

Kur Viršuliškėse yra taip ir nenutiesta gatvė? Kokį rajono pastatą vilniečiai vadindavo „Pentagonu“? Koks pastatas šiame Vilniaus rajone yra seniausias ir kur iki praėjusio amžiaus pabaigos stovėjo kaimas? Ekskursijoje aplankysite visa tai ir ne tik!

Povilas Andrius Stepavičius ekskursijos dalyvius supažindins ne tik su mažiausiu Vilniaus rajonu, bet ir su paroda „Kas į Viršulus?“ bei šią lydinčiu pažintiniu maršrutu po rajoną. Pasivaikščiojimo pradžia – 18 val. 30 min. Susitikime Tujų g. 2, prie buvusios radijo stoties pastato.

Registruotis nereikia, ekskursija nemokama 💚
Vilniaus muziejus kviečia pasivaikščioti po Viršuliškių rajoną ir su juo geriau susipažinti.
Per porą mėnesių aplink parodą „Kas į Viršulus?“ suraibuliuos net aštuoni renginiai – pasivaikščiojimai, gyvos ir nuotolinės paskaitos!

Gegužės 26 d. po Viršuliškes pavedžiojo ir apie rajoną papasakojo „Gatvės gyvos“ siela Albertas Kazlauskas, birželio 2 d. fotografas ir sovietinės miesto architektūros tyrėjas iš Ukrainos Dmytro Solovjovas nuotolinėje paskaitoje papasakos apie sovietmečiu pastatytų gyvenamųjų rajonų Ukrainoje padėtį šiandien. Birželio 4 d. po Viršuliškes pavedžios parodos kuratorius Povilas Andrius Stepavičius, o birželio 9 d. apie gyvenamųjų rajonų architektūrą ir projektų inertiškumą dar vienoje nuotolinėje paskaitoje papasakos architektas iš Ukrainos Volodymiras Veštakas. Birželio 16 d. apie holistinės, visaapimančios daugiabučių kvartalų renovacijos problemas sužinosime iš Lietuvos architektų sąjungos pirmininkės Rūtos Leitanaitės. Birželio 17 d. kultūros nakties proga senuoju Viršuliškių keliu pasivaikščiosime iki miesto centro, birželio 30 d. po Viršuliškes dar kartelį pavedžios parodos „Kas į VIršulus?“ kuratorius Povilas Andrius Stepavičius, o liepos 9 d. – Albertas Kazlauskas.

Rinktis tikrai yra iš ko, kviečiame nepraleisti progos ir sudalyvauti Viršuliškių veiklose!

I. Lazarenko nuotr.