Vokiečių gatvė

2022 01 28–2022 07 03

Apie gana trumpą Vokiečių gatvę Vilniuje kalbama ir rašoma daug ir seniai. Ji linksniuojama kaip brutalios sovietinės invazijos į Senamiestį auka, Didžiojo ir Mažojo Vilniaus žydų getų skiriamoji riba, svarbi miesto centro atkarpa, kurią reikia vienaip ar kitaip pertvarkyti. Šiandienos vilniečiams Vokiečių gatvė yra tokia sava, kad veikiausiai retas susimąsto, kodėl ši gatvė vadinasi būtent taip, kada ji atsirado ir kaip keitėsi jos kasdienybė.

Žinome, kada gatvė kilo, degė, atgimė, buvo sugriauta ir užstatyta. Senosiose Vokiečių gatvės fotografijose gausu žmonių, tačiau apie juos žinome gerokai mažiau. Kas jie? Kuo jie užsiėmė? Kaip gyveno? Iš kur atvyko? Kodėl atsidūrė šioje gatvėje ir ką joje veikė?

Vienai svarbiausių miesto arterijų laukiant rekonstrukcijos, parodoje „Vokiečių gatvė“ Vilniaus muziejus kvietė į šią erdvę pažvelgti naujai. Paroda duris atvėrė Vilniaus 699-ojo gimtadienio proga, 2022-ųjų sausio 28 d., ir veikė iki liepos 3 d.

Parodos audiogidas vokiečių kalba / Deutsche Straße. Audioguide

Parodos audiogidas lenkų kalba / Ulica Niemiecka. Audioprzewodnik

Kuratoriai/Curators: Martynas Jakulis, Viktorija Kurienė, Jurgita Verbickienė, Aelita Ambrulevičiūtė, Rasa Antanavičiūtė, Povilas Andrius Stepavičius

Architektė/Architect: Eglė Matulaitytė

Grafinis dizainas ir iliustracijos/Graphic design and illustrations: Vilija Biekšaitė

Vaikų stalas/Children’s table: Ieva Šimkonytė

Technikai/Technicians: Kazimieras Sližys, Vadim Šamkov, Stanislovas Lučunas

Partneriai / Partners: IMM architektai, Vilniaus Meistarnė, Vilnius 700, Žaislų muziejus

Rėmėjai / Sponsors:
Lietuvos kultūros taryba, Baltisches Haus, Goethe-Institut Litauen, Orlen Lietuva, Lenkijos institutas Vilniuje

Vokiečių gatvė, NAC nuotr.