Pavėsinės atidarymas ir vainikavimas Paupyje

2023 06 11

Sekmadienį, birželio 11 d., 15 val. greta Paupio esančiame paplūdimyje prie Vilnelės atsiras Vlado Suncovo sukurta skulptūra-pavėsinė „Pramonės lizdelis“ 🪺 Kviečiame visus Markučių ir Paupio gyventojus – ir mažus, ir didelius, čia ateiti – kartu pinsime didelį vainiką, kuriuo papuošime pavėsinę, ir ją apsodinsime vijokliais, kad vasarą jų teikiamas pavėsis būtų gaivus ir žalias! Apsirenkite paprastai, kadangi užsiimsime sodinimu ir augalų pynimu 🌺 🌻 🌼 Pavėsinės atidarymą paminėsime pikniku. Vaišėmis pasirūpinsime mes, rekomenduojame atsinešti iškylų patiesalą 🥪
Dar vienas rajonas, pro kurį driekiasi Vilnelės Odisėjos maršrutas, yra Paupys, anksčiau vadintas Paplauja. Vladas Drėma šią vietą yra pavadinęs „pirmuoju Vilniaus pramonės lizdu“. Šiandien Paupyje liko nedaug buvusios industrinės zonos ženklų. Į madingą rajoną intensyviai keliasi naujakuriai. Pernai Manufaktūrų gatvės gyventojai realizavo sumanymą sutvarkyti paplūdimį prie Raitelių tilto ir įrengti ten poilsio zoną. Čia atsirado 4 apskritos medinės platformos, kviečiančios prisėsti ar prigulti. Vasarą paaiškėjo, kad naujojoje poilsio zonoje karštą vasaros dieną labai trūksta šešėlio 🌞 🌞 🌞
Instaliacija „Pramonės lizdelis“ kuria pavėsį ir kviečia vietos gyventojus dažniau naudotis jau egzistuojančia infrastruktūra. Skulptūriškas platformos stogas savo formomis ir medžiagomis primena tiek jaukų lizdelį, tiek pramoninio dizaino objektą. Planuojama kartu su gyventojais apsodinti šį stogą greitai augančiais vijokliniais augalais ir taip sukurti kur kas tankesnį šešėlį.
Antrąjį birželio savaitgalį Naujosios Vilnios, Markučių ir Paupio gyventojus kviesime į Vilnelės Odisėjos renginius, skirtus būtent jiems. Trijų naujų viešųjų erdvių palei Vilnelę išsidėsčiusiuose skirtinguose rajonuose atidarymo proga piknikausime, bendrausime ir užsiimsime pačiomis įvairiausiomis veiklomis!

🌊 06 09, 16 val. Žuvyčių piešimo dirbtuvės Markučiuose
🌊 06 10, 14 val. Tilto vardynos Naujojoje Vilnioje
🌊 06 10, 15 val. Augalų sodinimo popietė ir kaimynų piknikas Markučiuose
🌊 06 11, 15 val. Pavėsinės atidarymas ir vainikavimas Paupyje

Kviečiame visus dalyvauti ir kiekvienam su savimi atsivesti bent po vieną kaimyną 💙

Šios instaliacijos atsiras Vilnelės pakrantėje birželio pradžioje ir veiks iki rugsėjo pabaigos. Jos yra projekto „ULISAS Europos Odisėja“, kurį Vilniaus muziejus įgyvendina kartu su Critical + Xwhy agentūra ir dar 15 partnerių visoje Europoje, dalis. Projektą finansuoja ES programa Kūrybiška Europa ir Lietuvos kultūros taryba.

Projektas taip pat yra Vilnius 700 dalis.