Neįgyvendinti Vilniaus projektai už muziejaus ribų

Vilniaus muziejus kartu su draugais iš „Gatvės gyvos” kvietė pasivaikščioti po Vilnių ir, žvelgiant į Vilniaus miestovaizdį kaip paveldo objektą, susipažinti su utopiniais miesto scenarijais, kurie buvo sukurti, bet netapo tikrove.

Ekskursija vyko gegužės 12 dieną, pradžia – 18 val. ant Tauro kalno.

Ekskursija parengta pagal Vilniaus muziejuje veikusią parodą „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai”, kurioje buvo pristatomos taip ir neįgyvendintos praėjusio amžiaus metu sukurtos Vilniaus miesto vizijos.

Nors paroda užsidarė, su neįgyvendintomis XX amžiaus Vilniaus architektūrinėmis idėjomis ir vizijomis galima susipažinti parodos kuratorių dr. Marijos Drėmaitės ir dr. Rasos Antanavičiūtės knygoje „Neįgyvendintas Vilnius”, taip pat – lietuviškuose ir angliškuose virtualiuose tematiniuose pasivaikščiojimuose po realybe taip ir netapusį Vilnių.

Vilniaus muziejaus ir „Gatvės gyvos“ ekskursijos proga norime pristatyti galimybę su neįgyvendintu Vilniumi susipažinti ir lenkų kalba – audiopasakojimą parengtą pagal parodos medžiagą galima rasti Vilniaus muziejaus internetinėje svetainėje.

Tarybų aikštės perspektyva nuo Pergalės parko (Tauro kalno), archit. Vladislavas Mikučianis, 1946, akvarelės nuotrauka. Vilniaus regioninis valstybės archyvas