Knygos „Neįgyvendintas Vilnius“ pristatymas

Ką neįgyvendinti projektai sako apie miestą ir jo žmones? Kaip gimsta utopijos ir urbanistinės vizijos? Kodėl tai, kas galėjo būti, taip kaitina mūsų – ne tik architektų, miesto planuotojų ir politikų – vaizduotę?

Lapkričio 9 d. 18 val. Vilniaus muziejuje vyko knygos „Neįgyvendintas Vilnius“ pristatymas. Knygos autores Marija Drėmaitę ir Rasą Antanavičiūtę kalbino menotyrininkas Ernestas Parulskis. Į renginį įleidžiami tik asmenys su galimybių pasu, būtina registracija.

Renginys transliuotas leidyklos LAPAS feisbuko paskyroje.

Pasivaikščioti po Vilnių, taip ir likusį planuose, eskizuose, vizijose. Į šį vaizduotės pratimą kviečia leistis daugiau nei šimtas knygoje pristatomų urbanistinių, architektūrinių, memorialinių bei inžinerinių projektų, kurie užgimė XX amžiuje, bet netapo realybe.
Nuo Jono Basanavičiaus namų Lukiškių aikštėje iki komunistų tvirtovės, nuo Vilniaus marių iki svogūno formos nacionalinės galerijos: tik popieriuje likę projektai šiandien pasakoja apie savo autorių ambicijas, politines ir socialines laiko peripetijas bei pokyčiams visad jautrų miesto audinį.

Ši knyga lydi Vilniaus muziejaus parodą „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“ (2021 m. liepos 21 d.–2022 m. sausio 9 d.), kurią rengė ir kuravo knygos autorės. Knyga išleista bendradarbiaujant su leidykla LAPAS.