Kas į Viršulus? Pasivaikščiojimo maršrutas

Viršuliškės – tai ir Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikus menantis kaimas, ir svarbus Vilniaus radiofikacijos istorijos epizodas, ir išskirtinė Vilniaus žydų atminties vieta, taip pat – XX a. aštuntame dešimtmetyje pastatytas gyvenamasis rajonas – Vilniaus plėtros į vakarus rezultatas.

Viršuliškių pavadinimo kilmė nėra iki galo aiški. Manoma, kad kadaise ši valda kartu su Pilaitės dvaru priklausė Astikų giminei, kurios keli atstovai naudojo prievardį Viršila. Pati Pilaitė seniau buvo vadinama Viršilų Suderve (Suderwa Wirszyłłów). Todėl ir kaimas galėjo būti pavadintas Viršuliškių vardu. Kita legenda byloja, kad labai seniai gyveno toks turtingas ponas ir turėjo tris dukras. Padalijo jis savo žemes į tris dalis ir atidavė dukroms: Justinai – Justiniškes, Karolinai – Karoliniškes, o Uršulei – Viršuliškes.

Kviečiame pasinaudoti Vilniaus muziejaus parodą „Kas į Viršulus“ lydėjusio maršrutu po Viršuliškes ir susipažinti su šiuo rajonu patiems! Maršrutas yra pasiekiamas keturiomis kalbomis: lietuvių, lenkų, anglų ir rusų.

Maršrutą parengė: Povilas Andrius Stepavičius ir Albertas Kazlauskas („Gatvės gyvos“).

Malonaus vaikščiojimo!