Ką žmonės valgė praeityje? Šis bei tas apie bioarcheologinių tyrimų reikšmę

2022 06 29

Paskutinę parodos „Vokiečių gatvė“ savaitę kviečiame visus dar sykį susitikti Vilniaus muziejuje – šįkart pakalbėsime apie bioarcheologiją!

Lietuvos istorijos instituto ir Vilniaus universiteto mokslininkė, bioarcheologė dr. Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen mums visiems papasakos tiek apie bioarcheologijos mokslą, tiek apie vilniečių mitybą laikui bėgant.
Paskaitos metu susipažinsime su bioarcheologijos tyrimais, ką gali padėti sužinoti bioarcheologija ir kaip paleomitybos tyrimai padeda suprasti platesnius, ne vien su maistu susijusius procesus žmonijos istorijoje. Taip pat išgirsime apie maisto globalizaciją – kas gi tai, kaip ji tiriama ir kada maisto globalizacija pasiekė Lietuvą.
Sužinosime ne tik apie tai, kas sudarė vilniečių mitybos racioną anksčiau, bet ir kaip jis kito ir kuo skyrėsi pasiturinčių bei paprastų Vilniaus gyventojų maistas.

Dr. Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen mums papasakos apie pačius netikėčiausius atradimus iš Lietuvos ir paskaitos klausytojams pažadėjo siurprizą, tad labai raginame ateiti!

 

Giedrė Keen, asmeninio archyvo nuotr.