Holistinė daugiabučių renovacija. Ar galim geriau?

Birželio 16 dieną, 19 valandą, Viršuliškių g. 43 esančio daugiabučio cokoliniame aukšte įsikūrusioje laikinoje Vilniaus muziejaus galerijoje vyks Lietuvos architektų sąjungos pirmininkės Rūtos Leitanaitės paskaita apie holistinę daugiabučių renovaciją.
Ar daugiabučių renovacija gali sumažinti šildymo sąskaitas bei paskatinti tvarų gyvenimo būdą? Kokios priežastys stabdo holistinės renovacijos praktiką Lietuvoje? Kas ta holistinė daugiabučių renovacija apskritai?
Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė paskaitos metu ne tik atsakys į šiuos klausimus, bet ir papasakos, kaip holistinė daugiabučių renovacija gali tapti pagrindu bendrų erdvių daugiabučio viduje ir lauke sutvarkymui, prisidėti gerinant kiekvieną butą ar mezgant tvirtesnius namo bendruomenės ryšius bei kaip renovacija gali atpiginti būsto kainas.
Paskaita vyks gyvai, susitikime Viršuluose!

Ši paskaita – vienas iš aštuonių parodą „Kas į Viršulus?“ lydinčių renginių – pasivaikščiojimų, gyvų ir nuotolinių paskaitų!

Gegužės 26 d. po Viršuliškes pavedžiojo ir apie rajoną papasakojo „Gatvės gyvos“ siela Albertas Kazlauskas, birželio 2 d. fotografas ir sovietinės miesto architektūros tyrėjas iš Ukrainos Dmytro Solovjovas nuotolinėje paskaitoje papasakojo apie sovietmečiu pastatytų gyvenamųjų rajonų Ukrainoje padėtį šiandien. Birželio 4 d. po Viršuliškes pavedžiojo parodos kuratorius Povilas Andrius Stepavičius, o birželio 9 d. apie gyvenamųjų rajonų architektūrą ir projektų inertiškumą dar vienoje nuotolinėje paskaitoje papasakojo architektas iš Ukrainos Volodymiras Veštakas.

Birželio 16 d. apie holistinės, visaapimančios daugiabučių kvartalų renovacijos problemas sužinosime iš Lietuvos architektų sąjungos pirmininkės Rūtos Leitanaitės. Birželio 17 d. kultūros nakties proga senuoju Viršuliškių keliu pasivaikščiosime iki miesto centro, birželio 30 d. po Viršuliškes dar kartelį pavedžios parodos „Kas į Viršulus?“ kuratorius Povilas Andrius Stepavičius, o liepos 9 d. – Albertas Kazlauskas.

Rinktis tikrai yra iš ko, kviečiame nepraleisti progos ir sudalyvauti Viršuliškių veiklose!

Asmeninio archyvo nuotr.