Gyvi Viršulai su Albertu Kazlausku

Gegužės 26 dieną kvietėme pažinti Viršuliškes kartu su „Gatvės gyvos“ siela, Vilniaus istorijų ir įdomybių medžiotoju Albertu Kazlausku.

Kur Viršuliškėse pasislėpusios senosios kapinės? Kurioje vietoje stovėjo kaimas? Koks pastatas šiame Vilniaus rajone seniausias ir kur stovi gaidys?

Albertas Kazlauskas ekskursijos dalyvius supažindino su Vilniaus muziejaus parodą „Kas į Viršulus?“ lydinčiu pažintiniu maršrutu po rajoną.

Registruotis nereikia, ekskursija nemokama 💚

Vilniaus muziejus kartu su iniciatyva „Gatvės gyvos“ kvietė pasivaikščioti po Viršuliškių rajoną ir su juo geriau susipažinti.

Per porą mėnesių aplink parodą „Kas į Viršulus?“ suraibuliavo net aštuoni renginiai – pasivaikščiojimai, gyvos ir nuotolinės paskaitos!

Gegužės 26 d. po Viršuliškes pavedžiojo ir apie rajoną papasakojo „Gatvės gyvos“ siela Albertas Kazlauskas, birželio 2 d. fotografas ir sovietinės miesto architektūros tyrėjas iš Ukrainos Dmytro Solovjovas nuotolinėje paskaitoje papasakojo apie sovietmečiu pastatytų gyvenamųjų rajonų Ukrainoje padėtį šiandien. Birželio 4 d. po Viršuliškes pavedžiojo parodos kuratorius Povilas Andrius Stepavičius, o birželio 9 d. apie gyvenamųjų rajonų architektūrą ir projektų inertiškumą dar vienoje nuotolinėje paskaitoje papasakojo architektas iš Ukrainos Volodymiras Veštakas. Birželio 16 d. apie holistinės, visaapimančios daugiabučių kvartalų renovacijos problemas sužinojome iš Lietuvos architektų sąjungos pirmininkės Rūtos Leitanaitės. Birželio 17 d. kultūros nakties proga senuoju Viršuliškių keliu pasivaikščiojome iki miesto centro, birželio 30 d. po Viršuliškes dar kartelį pavedžiojo parodos „Kas į VIršulus?“ kuratorius Povilas Andrius Stepavičius, o liepos 9 d. – Albertas Kazlauskas.

I. Lazarenko nuotr.