Gyvi Viršulai su Albertu Kazlausku

Gegužės 26 dieną kviečiame pažinti Viršuliškes kartu su „Gatvės gyvos“ siela, Vilniaus istorijų ir įdomybių medžiotoju Albertu Kazlausku.
Kur Viršuliškėse pasislėpusios senosios kapinės? Kurioje vietoje stovėjo kaimas? Koks pastatas šiame Vilniaus rajone seniausias ir kur stovi gaidys? Ekskursijoje aplankysite visa tai ir ne tik!

Albertas Kazlauskas ekskursijos dalyvius supažindins su Vilniaus muziejaus parodą „Kas į Viršulus?“ lydinčiu pažintiniu maršrutu po rajoną. Pasivaikščiojimo pradžia – 18 val. 30 min. Susitikime Piliakalnio st. (šiaurinėje pusėje).

Registruotis nereikia, ekskursija nemokama 💚
Vilniaus muziejus kartu su iniciatyva „Gatvės gyvos“ kviečia pasivaikščioti po Viršuliškių rajoną ir su juo geriau susipažinti.
Per porą mėnesių aplink parodą „Kas į Viršulus?“ suraibuliuos net aštuoni renginiai – pasivaikščiojimai, gyvos ir nuotolinės paskaitos!
Gegužės 26 d. po Viršuliškes pavedžios ir apie rajoną papasakos „Gatvės gyvos“ siela Albertas Kazlauskas, birželio 2 d. fotografas ir sovietinės miesto architektūros tyrėjas iš Ukrainos Dmytro Solovjovas nuotolinėje paskaitoje papasakos apie sovietmečių pastatytų gyvenamųjų rajonų Ukrainoje padėtį šiandien. Birželio 4 d. po Viršuliškes pavedžios parodos kuratorius Povilas Andrius Stepavičius, o birželio 9 d. apie gyvenamųjų rajonų architektūrą ir projektų inertiškumą dar vienoje nuotolinėje paskaitoje papasakos architektas iš Ukrainos Volodymiras Veštakas. Birželio 16 d. apie holistinės, visaapimančios daugiabučių kvartalų renovacijos problemas sužinosime iš Lietuvos architektų sąjungos pirmininkės Rūtos Leitanaitės. Birželio 17 d. kultūros nakties proga senuoju Viršuliškių keliu pasivaikščiosime iki miesto centro, birželio 30 d. po Viršuliškes dar kartelį pavedžios parodos „Kas į VIršulus?“ kuratorius Povilas Andrius Stepavičius, o liepos 9 d. – Albertas Kazlauskas.
Rinktis tikrai yra iš ko, kviečiame nepraleisti progos ir sudalyvauti Viršuliškių veiklose!

I. Lazarenko nuotr.