Spalio 7 dieną, ketvirtadienį, 18 val., meno istorikas, Varšuvos miesto muziejaus direktoriaus pavaduotojas, parodos „Warszawa niezaistniała. Niezrealizowane plany dla Warszawy po 1939 roku (2007–2008) i Architektura. Instrukcja obsługi“ kuratorius dr. Jarosławas Trybuśas skaitė paskaitą apie neįgyvendintą Varšuvą tarpukariu.
J. Trybuśas paskaitos metu pristatė praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio realybe taip ir netapusius planus Varšuvai. Projektai turėjo ne tik modernizuoti miestą, bet ir tapti šių įgyvendinimą rėmusios valdžios galios simboliu. Juose maišėsi anuomet šiuolaikiškas avangardas ir autoritarizmo simbolika. Šie du elementai smarkiai veikė amžininkų vaizduotę ir vis dar tebeveikia šiandieninių varšuviečių vaizduotę.
Tai – pirmas iš trijų parodą „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“ lydinčių renginių. Spalio 14 d. vyko istoriko Waldemaro Wolkanowskio svarstymai apie tarpukario Vilniaus architektūrą, o spalio 21 d. verslininkas Jogaila Morkūnas kartu su architekte, Valdo Ozarinsko kolege Aida Čeponyte, papasakojo apie architektūrines svajas ir vizijas po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.
Vilniaus muziejaus paroda „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“ pasakojo apie realybe taip ir netapusias praėjusio amžiaus vizijas Vilniaus miestui. XX amžiuje politinė valdžia Vilniuje keitėsi net dešimt kartų, tačiau nepaisant įvairiausių ideologijų ir režimų, politikai, miesto planuotojai ir architektai žadėjo sukurti geresnį pasaulį, geresnį Vilnių ir geresnė visuomenę.