Vilniaus muziejus pristatė keturių virtualių renginių ciklą, kurio metu pristatyti muziejuje veikiančią parodą „Nuo mėsinės iki muziejaus. Vieno namo istorija” papildantys pasakojimai.
Trečiasis renginys – kultūros studijų mokslų daktarės ir sociologijos dėstytojos Eglės Rindzevičiūtės paskaita „Vištos ir miestas: visuomenės metabolizmo architektūra”.
Virtuali paskaita vyko birželio 9 dieną, 19 valandą.
Kaip Lietuvos urbanistinė plėtra siejasi su mėsos pramone? Kuo ypatinga visuomenės metabolizmo architektūra? Paskaitoje lektorė apžvelgė vidinės ir globalios migracijos vaidmenį modernėjančioje Lietuvoje ir analizuos jos atspindžius miesto kultūroje. Šios istorijos vingius padėjo sekti universalioji višta – paukštis, be kurio indėlio į kasdienę virtuvę neįsivaizduojama šiuolaikinio europiečio gyvenimas, kuris yra tapes migracijos stigmos diskurso dalimi.
2021-ųjų balandį–birželį Vilniaus muziejus kvietė visus kartu tyrinėti margą miesto, maisto ir istorijos audinį – nuo žydų mėsininkų senajame Vilniuje ar skerdyklose dirbančių migrantų, iki miesto gyvenimo per mikroistorijos prizmę. Renginiais Vilniaus muziejus tęsia šiuo metu vykstančioje parodoje „Nuo mėsinės iki muziejaus. Vieno namo istorija“ plėtojamas temas ir perkelia parodos pasakojimą į kompiuterių ekranus.