Vilnius – žmonių ir vabzdžių

Atviros dirbtuvės Naujamiesčio, Vilkpėdės ir kitų rajonų gyventojams.
Vilniuje gyvena didelė įvairovė gyvūnų – tarp jų beveik nepastebimi, bet miesto aplinkai ypač svarbūs vabzdžiai apdulkintojai. Drugeliai, sfinksai, bitės, žiedmusės atlieka nematomą darbą, be kurio išnyktų didelė dalis augalų, daržovių, vaisių. Dėl klimato kaitos, miestų plėtros ir kitų priežasčių šiandien šie vabzdžiai sparčiai nyksta, o mokslininkai vis dažniau atkreipia dėmesį, kad būtent miestai gali tapti saugiomis jų buveinėmis.
Pirmoje šių dirbtuvių dalyje susipažinsime su Naujamiesčio ir Vilkpėdės apylinkėse gyvenančia vabzdžių apdulkintojų įvairove, buveinėmis ir pagrindinėmis nykimo priežastimis. Antroje – įsitrauksime į savo miesto, rajono, gatvės, kiemo ateities kūrimą, svarstysime vabzdžių ir žmonių darnios kaimynystės scenarijus.
Dalyvius su vabzdžiais supažindins Lietuvos entomologas, VU Gamtos tyrimų centro mokslininkas dr. Eduardas Budrys, kūrybines dirbtuves ves kultūros tyrėja ir edukatorė Kotryna Markevičiūtė.

Dirbtuvės yra nemokamos ir atviros visiems nuo 16 metų amžiaus. Vietų skaičius ribotas, būtina registracija. Registruotis galite čia.

Dirbtuvės vyks du kartus:
Gegužės 18–19 d. vyks du susitikimai ketvirtadienio ir penktadienio vakarais, nuo 17 iki 19 val. Gerosios Vilties bibliotekoje (Savanorių pr. 59, pirmas aukštas).
Birželio 3 d. (šeštadienį), nuo 11 iki 16 val. Vilniaus Valdorfo mokykloje (Geležinio Vilko g. 23). Pietų pertraukos metu organizuosime kaimynų (vabzdžių ir žmonių) pikniką!
Vabzdžių stebėti keliausime į šalia esantį Vingio parką.
Svarbu: dirbtuvių patalpos nėra pritaikytos judėjimui su negalia. Gerosios Vilties biblioteka yra įsikūrusi pirmame aukšte, įėjimas su keliomis laiptų pakopomis. Abiejų dirbtuvių metu bus asmenų galinčių jums suteikti įvairialypę pagalbą.

Šios dirbtuvės yra projekto „Vilniaus muziejaus laboratorija: Krasnucha dalis.

Dirbtuves organizuoja Vilniaus muziejus, Europos Komisijos Jungtinių Tyrimų Centro dalyvaujamosios ir svarstomosios demokratijos kompetencijų centras.