Vilnius iGEM komandos instaliacija „MicroMoment“

2021 09 08–2021 09 22

Mikroorganizmų pasaulis platus, įvairus ir nuolat kintantis. Su mikrobais susiduriame visur ir visada. Platiname juos, naikiname ir net vartojame. Jie gyvena ne tik ore, žemėje ar vandenyje. Milijardai jų gyvena mumyse. Vieni yra įprasti ir reikalingi mums, o kiti – ne tokie draugiški žmogui.
Vilnius-Lithuania iGEM 2021 komanda, bendradarbiaudama su menininke Jolita Vaitkute, sukūrė meninę-edukacinę instaliaciją „MicroMoment“. Tai momentinis, dar nematytas Vilniaus miesto atvaizdas, kuriame išryškėja jame plytinčios mikroorganizmų kolonijos. Sandariai uždarytose petri lėkštelėse atsiskleidžia pasauliai, kuriuose gyvena mikrobai iš kasdienės mūsų aplinkos.
Tyrinėdami instaliaciją turėsite galimybę įgyti žinių apie mikroorganizmų kilmę, panaudojimą moksle bei ryšius su kiekvienu iš mūsų. Taip pat sužinosite ir kaip mikroorganizmai tampa įrankiu sintetinės biologijos srityje.
Norėdami apžiūrėti instaliaciją į muziejų galite patekti iš Mėsinių g. pusės, taip pat ir iš muziejaus. Instaliaciją aplankyti galite tuo pačiu metu, kuriuo dirba muziejus.