Vilniaus muziejus ieško pavaduotojo/s muziejinei veiklai (turinio kuratoriaus/ės)

Vilniaus muziejus (toliau – VM) didina apsukas ir ruošiasi įsikūrimui Kirdiejų rūmuose (Barboros Radvilaitės g. 4 ir 6). Atėjo laikas plėsti komandą ir pradėti formuoti didesnio, svetingesnio, turiningesnio muziejaus viziją bei programą, atitinkančią VM misiją, tikslus ir vertybes.

Iki 2025 metų vasaros bus parengtas rūmų pritaikymo muziejui projektas. Svarbu užtikrinti muziejaus komplekso ir numatomų veiklų sinergiją. Turime žinoti kaip atrodys nuolatinė miesto pažinimo ekspozicija, kokią žinutę norime siųsti lankytojų aptarnavimo ir renginių erdvėse, kokios veiklos turi tilpti ir gerai jaustis naujose muziejaus patalpose. Nuolatinei ekspozicijai Kirdiejų rūmuose bus skirta 180 kv. m ir tiek pat laikinoms parodoms. Renginiams ir ekspozicijoms galėsime naudoti rūmų kiemą, turėsime konferencijų ir kavinės erdves. Tikimės, kad muziejus rūmuose atvers duris 2027 metais.

Ieškome drąsaus/ios ir kūrybingo/s pavaduotojo/s muziejinei veiklai (turinio kuratoriaus/ės), kuri/s suformuos ypatingą muziejaus programą, skatins įvairių auditorijų įsitraukimą ir padės muziejui tapti vienu populiariausių Vilniaus kultūros centrų. Tai strategiškai svarbi darbo pozicija, turėsianti lemiamos įtakos tolimesnei muziejaus veiklai.

Siūlome galimybę kurti muziejų, formuoti bei įgyvendinti jo programą, prisidėti vystant Vilniaus kultūrinį gyvenimą ir kurti miesto įvaizdį. Jei vilioja ambicingi ir didelį poveikį turintys kultūros projektai, šis darbas yra kaip tik tai, ko ieškote.

Pozicija: pavaduotoja/s muziejinei veiklai (turinio kuratorius/ė)

Etatas: visas (40 darbo valandų per savaitę), neterminuota sutartis 

Atlyginimas: 2200 EUR/mėn. prieš mokesčius

Darbo vieta: Vokiečių g. 6, Vilnius

Siūloma darbo pradžia: 2024 m. birželio 3 d.

Pagrindinės pareigos:

 • Kartu su VM kolektyvu kurti ir įgyvendinti Vilniaus muziejaus Kirdiejų rūmuose turinio programą (toliau – Muziejaus programa), atitinkančią VM misiją, tikslus bei vertybes, apimančią parodas ir kitą veiklą.
 • Vadovauti nuolatinės Vilniaus pažinimo ekspozicijos Kirdiejų rūmuose kūrimo procesui.
 • Bendradarbiauti su Kirdiejų rūmų pritaikymo Vilniaus muziejui projektą rengiančiais architektais ir derinti rekonstrukcijos projekto bei Muziejaus programos poreikius bei galimybes. 
 • Sudaryti Muziejaus programos biudžetą, numatyti skirtingus finansavimo šaltinius, bendradarbiauti su esamais ir naujais rėmėjais, dalintis su VM direktore atsakomybe už Muziejaus programos finansavimo užtikrinimą
 • Prižiūrėti, kad Muziejaus programa būtų įgyvendinta laiku ir neviršijant biudžeto.
 • Glaudžiai bendradarbiauti su VM komanda, ypač su rinkinio kuratoriumi, renginių ir edukacinių programų kuratore bei komunikacijos specialiste.
 • Atstovauti VM bendraujant su žiniasklaida, rėmėjais ir kitomis suinteresuotomis šalimis.
 • Plėtoti ir puoselėti ryšius su partneriais bei Vilniaus gyventojais, kurti ir diegti naujas, VM misiją, tikslus ir vertybes atitinkančias paslaugas bei darbo praktikas.

Reikalavimai kandidatams:

 • Aukštasis universitetinis arba jam prilygintas išsilavinimas.
 • Stambesnių vietinių ir tarptautinių kultūros projektų kuravimo ir valdymo patirtis (turinys, komanda, finansai, laikas). 
 • Vadovavimo kūrybinei komandai patirtis (deleguoti darbus, įkvėpti ir paskatinti komandos narius, rūpintis komandos poreikiais, gerbti įvairovę).
 • Kūrybinio mąstymo kompetencijos (diegti naujoves, gerinti paslaugų kokybę, taikyti kūrybinio mąstymo principus ir metodus).
 • Puikios lietuvių ir anglų kalbos žinios.

Būtų privalumas, jei kandidatai:

 • Turėtų darbo muziejuje patirties.
 • Būtų dirbę Vilniaus istorijos ir kultūros pažinimo ar tyrimų srityje.
 • Mokėtų daugiau nei vieną (anglų) užsienio kalbą.

CV ir  motyvacinį laišką siųskite info@vilniausmuziejus.lt iki 2024 m. gegužės 12 dienos pabaigos. Pokalbiai su atrinktais kandidatais numatomi gegužės 15-16 d.

Jei turite klausimų, rašykite info@vilniausmuziejus.lt arba skambinkite +370 616 06868.

Nuotr. aut. Norbert Tukaj; vizualizacijos 2xJ