Pokalbiai prie arbatos | Kaip turi atrodyti miesto muziejaus nuolatinė ekspozicija?

2023 10 18

Žvarbiam rudeniui įsibėgėjus, Vilniaus muziejus pradeda pokalbių ciklą – kviečiame kartą per mėnesį susitikti muziejuje ir prie arbatos puodelio su srities žinovais pasikalbėti apie ne meno muziejų nuolatinių ekspozicijų formavimo ir aktualizavimo gerąsias praktikas bei iškylančius iššūkius.
Šiuo pokalbių ciklu ieškome atsakymų į pagrindinį, mums ramybės neduodantį klausimą – kaip turėtų atrodyti, iš ko susidėti nuolatinė Vilniaus pažinimo ekspozicija muziejui persikėlus į Kirdiejų rūmus?
Pirmasis ciklo renginys vyks spalio 18 d. (trečiadienį) 18 val. Jaukiam pokalbiui prie arbatos ir sausainių susirinks muziejų atstovai iš Lietuvos miestų ir kraštų muziejų. Pokalbyje dalyvaus Simonas Matulevičius (Birštono kurorto muziejus), Justina Juodišiūtė (Kauno miesto muziejus), Žygimantas Buržinskas (Merkinės krašto muziejus), Virginija Paluckienė (Palangos kurorto muziejus). Pokalbį moderuos Rasa Antanavičiūtė (Vilniaus muziejus).
Pokalbių ciklas siekia apjungti muziejų pasaulio žinovus ir vilniečius. Pokalbiai vieši ir atviri, juose laukiami visi norintys daugiau sužinoti apie muziejų gyvenimo vingrybes bei pasidalinti savo idėjomis, įžvalgomis ir pastebėjimais.

Kompanija už stalo. Lauko kavinė, dail. Neemija Arbit Blatas, XX a. II p. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, LIMIS