Pasivaikščiojimas su gidu Albertu Kazlausku po Krasnuchą

2023 09 05

Vilniaus muziejus kartu su partneriais kviečia į pasivaikščiojimą po Savanorių prospekto dalį, mūsuose žinomą „Krasnuchos“ pavadinimu. Prisijungti kviečiami visi – ne tik mėgstantys istoriją, bet ir patys turintys ką papasakoti! Po Krasnuchą dar kartą pavedžios iniciatyvos „Gatvės gyvos“ įkūrėjas, Vilnių skersai ir išilgai išvaikščiojęs Albertas Kazlauskas!

Pasivaikščiojimas vyks rugsėjo 5 d. 18 val.

Pasivaikščiojimo metu gidas „užves ant kelio“ pristatydamas kertinius rajono istorinius faktus, tačiau visi dalyviai bus maloniai kviečiami pasidalinti savo atsiminimais, rimtomis ir juokingomis istorijomis, o gal niekur neužrašytais istoriniais faktais bei fotografijomis. Šio pasivaikščiojimo tikslas – išgirsti ir įamžinti gyvąją rajono istoriją, tad labai laukiame visų Krasnuchos gyventojų!
Tai – ne pirmas Alberto vedamas pasivaikščiojimas Vilniaus muziejaus laboratorijos, skirtos pažinti Krasnuchą, metu. Rugpjūtį vykusio pirmojo tokio pasivaikščiojimo metu dalyviai dalinosi įvairiomis gyvenimiškomis istorijomis ir nuotykiais, kuriuos patyrė renginio metu aplankytose vietose. Išgirdome ir apie pavogtus džinsus, ir apie turistus valgykloje, ir netgi nuotykius perkant šunį daugiabutyje prieš tris dešimtmečius! Džiaugiamės, kad renginyje dalyvavo ir Lietuvos Audiosensorinės bibliotekos bei Neregių ir silpnaregių bendruomenių atstovai, pasidalinę savomis istorijomis.
Šiuo metu Vilniaus muziejuje veikia kartu su Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleiviais rengta paroda „Krasnûchos istorijos“, o 2024 m. planuojame surengti rajonui skirtą parodą pačioje Krasnuchoje.
Dėmesio, reikalinga regisracija, o dalyvių skaičius ribotas!

Projektą Vilniaus muziejaus laboratorija: Krasnucha finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

I. Lazarenko nuotr.