Pasaulinės romano savaitės skaitymai: Jameso Joyce’o „Ulisas“

2022 10 17–19

2022 m. spalio 13–19 dienomis Vilnius UNESCO literatūros miestas drauge su Vilniaus muziejumi, Vilniaus miesto savivaldybės centrine biblioteka ir Naujosios Vilnios biblioteka, pakvies vilniečius švęsti Pasaulinę romano savaitę.
2022-aisiais sukanka 100 metų nuo Jameso Joyce’o romano „Ulisas“ pasirodymo. Šia proga Vilniaus muziejus dalyvauja projekte „ULISAS. Europos Odisėja“, pradedančiame 3 metus truksiančią kelionę po 18 Europos miestų. Tarptautinį tarpdisciplininį projektą sudaro 18 unikalių renginių viešosiose erdvėse, šiuolaikiškai atliepiančių kiekviename iš 18 „Uliso“ skyrių paliestas socialines temas. Viešosios erdvės pasirinktos renginiams puoselėjant Joice’o įsitikinimą, kad būtent jos yra civilizacijos variklis.

Net tris kitos savaitės vakarus vyks trečiojo romano skyriaus skaitymai.

Spalio 17 d. 18 val. skaitymai vyks Naujosios Vilnios bibliotekoje (Gerovės g. 1, Vilnius), dalyvauja aktorė Justina Smieliauskaitė.

Spalio 18 d. 18 val. sesiją tęsis Vilniaus muziejuje (Vokiečių g. 6, Vilnius) su aktore Aldona Vilutyte.

Spalio 19 d. 18 val. skaitymai baigsis Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6, Vilnius) su aktoriumi, audioknygų įgarsintoju Karoliu Kasperavičiumi.

Iėjimas į visus renginius laisvas, kviečiame apsilankyti!

Jameso Joyce'o romanas Ulisas. Airijos nacionalinės bibliotekos nuotr.