Meduolių marginimo dirbtuvės

2023 02 25

Nusiteikinėjame artėjančiai Kaziuko mugei ir kartu su „Vilniaus meduoliais“ kviečiame išsimarginti sau tradicinių vilnietiškų gardėsių! Dirbtuvės vyks vasario 25 d., šeštadienį, 11 val.

Dalyvavimo edukacijoje kaina suaugusiems – 15 eurų, vaikams – 10 eurų. Užsiėmimo trukmė – 1 val.

Dėmesio, dalyvių vietų skaičius ribotas!

Meduolis – vienas iš tradicinių vilnietiškų gardėsių! Anksčiau meduoliai dažnai būdavo dabinamu užrašu „suvenyras iš Vilniaus“. Ką gausite edukacijos metu? Porą savo paties/pačios margintų meduolių, pačias geriausias emocijas, ir apsilankymą muziejuje!
Ana ir Alvydas Griškevičiai puoselėja senas Vilniaus krašto tradicijas meduolių ir „piernikų“ kepime. Alvydas iš savo mamos perėmė senas šių gaminių receptūras, kurias ji sužinojo iš savo prosenelių. Būtent jų keptus meduolius edukacinio užsiėmimo metu ir marginsime!
Užsiėmimo metu sužinosite atsakymus į šiuos klausimus: kodėl kareiviai, eidami į karą, su savimi pasiimdavo meduolį? kodėl meduoliais prekiaudavo vaistinėse? kodėl į meduolius dedami prieskoniai? kodėl glajus ant meduolių vadinamas Karališku? Na, ir, žinoma, Jūsų lauks svarbioji užsiėmimo dalis – kūryba. Puošite ir marginsite meduolius, kaip tik norėsite!
Dirbtuvių dalyvių amžius nuo 5 metų.

Šis renginys lydi Vilniaus muziejuje šiuo metu veikiančią parodą „Vilkas, bokštas ir bažnyčia. Vilniaus suvenyrai“.

Kaziuko mugė Vilniuje, Narodowe Archiwum Cyfrowe nuotr.