Lankytojų mėgstamiausi neįgyvendinti Vilniaus projektai

Pasibaigus parodai „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“ suskaičiavome lankytojų balsus už labiausiai patikusius projektus. Daugiausiai simpatijų sulaukė pradėta, tačiau taip ir nebaigta statyti Antano Vivulskio Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia, turėjusi iškilti dabartiniame Naujamiestyje (41 balsas).
Nedaug nuo A. Vivulskio bažnyčios projekto atsiliko Vilniaus marios (38 balsai), na o trečioje vietoje atsidūrė pramogų miestelis vaikams Lunaparkas (30 balsų).
Taip pat parodos lankytojai nusprendė, kad visai neblogai būtų įgyvendintas stadionas (28 balsai), teatras Lukiškių aikštėje (26 balsai) ir darbininkų Vilniui suprojektuoti baseinai (19 balsų).
Septintąją vietą užėmė Algimanto Nasvyčio suprojektuoti tautos namai ant Tauro kalno (16 balsų), o aštuntąją–dešimtąją vietas dalinasi trys projektai, surinkę 13 balsų – Valdo Ozarinsko Pal. Jurgio Matulaičio bažnyčios projektas, Augio Gučo suprojektuotas Pėsčiųjų pasažas dabartiniame Gedimino prospekte ir dešiniajame Neries krante Algimanto Nasvyčio suprojektuota įlanka (13 balsų).
Tiesa, paslaptimi liko tai, kurį Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios variantą parodos lankytojai norėtų matyti įgyvendintą – paties A. Vivulskio suprojektuotą, ar jo mokinių adaptaciją, taip pat – kurį stadioną, kurias marias, kurį teatrą ar baseiną.
Ačiū visiems apsilankiusiems ir balsavusiems!

Adomo Kačerausko nuotr.