Kviečiame Vilniuje įsikūrusius ukrainiečius pažinti miestą

Vilniaus muziejus kvietė nuo karo bėgančius ukrainiečius į pasivaikščiojimus, kurių metu Vilniaus gyventojai dalinosi žiniomis, padėsiančiomis greičiau Vilniuje pasijusti kaip namie.

Vilniečiai pasakojo apie miestą ir pakvietė aplankyti tas vietas, kurias patys mėgsta, kurios jiems svarbios ir įdomios, pasidalino praktiniais patarimais. Kas yra šis miestas? Kaip jis tapo tokiu, koks yra šiandien? Kur ieškoti ramybės, o kur šurmulio? Iš kur atsiveria gražiausia miesto panorama? Kur galima nuvažiuoti dviračiu? Kur skani kava, o kur einame alaus?

Kvietėme vilniečius pasidalinti informacija apie pasivaikščiojimus su sutiktais į Vilnių atvykusiais ukrainiečiais.

Pasivaikščiojimai vykdavo šeštadieniais, 10 val. Susitikdavome Vilniaus muziejuje Vokiečių g. 6. Čia per 15 min. papasakodavome pagrindinius dalykus apie Vilnių, o tada keliaudavome į miestą. Kiekvieną šeštadienį maršrutas ir pasakojimas šiek tiek skyrėsi – jie priklausė nuo vedlių, kurie dalinosi asmeninėmis žiniomis apie gyvenimą Vilniuje. Vedliais buvo Vilniaus muziejaus darbuotojai ir savanoriai, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojai ir kiti miesto žinovai.

Pasivaikščiojimai vyko kiekvieną šeštadienį, skirtingomis kalbomis.