Kultūros naktis Vilniaus muziejuje

2023 06 16

Kultūros naktį praleiskite drauge su Vilniaus muziejumi! Birželio 16 dieną kviesime dalyvauti net dvejose veiklose – nemokamai aplankyti Vilniaus muziejuje veikiančią parodą „Vilkas, bokštas ir bažnyčia. Vilniaus suvenyrai“ ir pasivaikščioti po miestą kartu su istoriku, muziejaus tyrėju-rinkinio kuratoriumi Povilu Andriumi Stepavičiumi.

Povilas pavedžios istoriniu maršrutu, kuriuo iki XX amžiaus pradžios į miesto tvartą keliaudavo vilniečių stalui atginti galvijai.
Iš viso buvo keturi tokie maršrutai ir visi jie baigdavosi miesto tvarte, kur gyvulius laikydavo iki pareikalavimo. Vieną iš tų keturių maršrutų ir siūlome išbandyti. Pakeliui pasakosime apie tai, ką mieste matydavo karvių vedliai ir jų genamos karvės.

Pasivaikščiojimo pradžia – 19 val., planuojama maršruto trukmė – 2 val. Registracija į pasivaikščiojimą sustabdyta.

O be registracijos visų lauksime Vilniaus muziejuje! Nemokamai muziejų aplankyti galėsite 19–24 val.

Šiuo metu veikiančioje parodoje „Vilkas, bokštas ir bažnyčia. Vilniaus suvenyrai“ pristatome suvenyrus, kurie draugams, kolegoms, kviestiems ir nekviestiems miesto svečiams primena ar turėjo priminti Vilnių. Rengdami parodą ieškojome atsakymų į klausimus: koks miestas ir kokie jo ženklai vaizduojami suvenyruose? Nuo ko tai priklauso? Kaip Vilnius pristatomas svetimšaliams ir kokį jie nori miestą prisiminti? Kaip keičiasi suvenyrų formos ir siužetai? Galiausiai iš kur atsiranda suvenyrai ir kas juos kuria?

Susitikime naktį!

Jono Balsevičiaus nuotr.