Kultūros naktis Vilniaus muziejuje

Birželio 7 d. 19 – 24 val. naktinėtojus pakviesime į Vilniaus muziejų!

Kultūros nakties metu kviesime aplankyti šiuo metu muziejuje pristatomą parodą „Kaupti. Saugoti. Atskleisti. Muziejaus detektyvas“.

Parodos pavadinimas „Kaupti. Saugoti. Atskleisti“ ne atsitiktinai primena policijos šūkį. Pristatome Vilniaus muziejaus rinkinį, kuriame eksponatai dažnai yra tarsi įkalčiai, padedantys rekonstruoti vilniečių ir paties miesto istoriją. Portsigaras pasakoja apie lenkų tautybės vilniečių per(si)kėlimą į Lenkiją pokariu, o acto butelis – apie vieną seniausių iki šiol veikiančių miesto įmonių „Vilniaus degtinė“. Muziejaus tyrėjams dažnai tenka detektyvų vaidmuo. Jie ieško užuominų detalėse, kvočia liudininkus, nustato ryšius tarp daiktų, įvykių, žmonių ir atkuria pamirštas istorijas. Parodoje rasite 36 „bylas“, išnarpliotas ir dar ne.

Geriau pažinti parodą bei detektyvo prieskoniu pagardintą muziejaus kasdienybę padės ypatinga, vieno parodos kuratorių – Sauliaus Pilinkaus ekskursija.

Ekskursijos pradžia 19 val. (be registracijos)

//

Kultūros nakties metu taip pat pakviesime susipažinti su dar vienu „neįdomiu“ Vilniaus rajonu, arba tiksliau, rajonu, kurio nėra – „Krasnucha“. Šį kartą kviečiame ne į parodą, o į pasivaikščiojimą po šią neretai stereotipais ir legendomis apipintą Vilniaus vietovę.

Pasivaikščiojimo metu sužinosite iš kur kilo pavadinimas Krasnucha, kodėl seniau ši vieta buvo vadinama Nowostrojka, taip pat kaip atrodė gyvenimas smarkiai pasikeitusioje Vilniaus vietoje ir ką galime šiandien pamatyti ir sužinoti keliaudami Savanorių prospektu ir jo apylinkėmis.

Pasivaikščiojimo pradžia – 19 val., Gerosios Vilties g. 10.

Pasivaikščiojimui būtina registracija: https://forms.gle/QyjAUocbBKyt5bN7A  (vietų nėra)