Knygos „Vilkas, bokštas ir bažnyčia. Vilniaus suvenyrai“ sutiktuvės

2023 06 21

Nors paroda apie Vilniaus suvenyrus artėja link pabaigos, kartu su leidykla LAPAS parengėme Jums staigmeną. Pasakojimas apie suvenyrus persikelia į knygą! Apie Vilniaus suvenyrus, pasakojančius įdomiausias miesto istorijas, naujai išgirsime vienos iš parodos kuratorių, Rūtos Miškinytės sudarytos knygos „Vilkas, bokštas ir bažnyčia“ pristatyme. Knygą sutiksime trečiadienį, birželio 21 d., 18 val. Vilniaus muziejuje.
Pokalbyje dalyvaus knygos sudarytoja Rūta Miškinytė, knygos bendraautoriai – Rasa Dargužaitė, Laima Laučkaitė, Ernestas Parulskis, ir Vilniaus muziejaus direktorė Rasa Antanavičiūtė. Diskusiją moderuos leidyklos LAPAS komunikacijos vadovė Emilija Blockutė.
Suvenyrai – kasdienybėje beveik nepastebimi, dulkių sluoksnį renkantys daikteliai – yra patikimi savo laiko liudytojai. Ši knyga – pirmoji, kviečianti atidžiau pažvelgti į Vilniaus suvenyrus, kurie gali papasakoti apie skirtingas miesto bendruomenes, XX a. pirmos pusės įtampas nepasidalijant Vilniaus, miestą svetimšalių akimis, jo kolonizaciją ir sovietizaciją. Kartu čia pasakojama ir dizaino bei vilnietiškosios kasdienybės istorija nuo XVIII a. vidurio iki mūsų laikų.
Knygoje „Vilkas, bokštas ir bažnyčia. Vilniaus suvenyrai“ pristatoma pusantro šimto suvenyrų, o juos lydi linksmos, liūdnos ar kurioziškos istorijos. Geriau suprasti, kaip suvenyrai gimsta ir vis nugula mūsų namų lentynose, padės dailės istorikių straipsniai bei… vienas detektyvinis apsakymas.