Ieškome vilniečių nuotraukų!

Ateinančių metų liepą ketiname atidaryti parodą apie vilniečius. Šio sumanymo negalėsime įgyvendinti be Jūsų – vilniečių – pagalbos! Iki vasario pabaigos norime surinkti kuo didesnę vilniečių* portretų galeriją.

Prašome pasidalinti su mumis sovietmečiu (1944–1990) Vilniuje darytomis portretinėmis arba šeimyninėmis** nuotraukomis***. Jeigu jūsų šeimos albumuose yra tokių nuotraukų, atsiųskite mums jų kopijas (tiesiog nufotografuokite telefonu arba nuskenuokite).

Nuotraukų kopijas siųskite adresu vilnieciai@vilniausmuziejus.lt ir mes susisieksime su Jumis dėl kokybiško skeno. Jei užnešite nuotraukų originalus į Vilniaus muziejų, mes jas nusiskenuosime ir originalus grąžinsime. Jei nuotraukų originalus norite atiduoti muziejui, mielai juos priimsime.

Kartu su nuotrauka labai prašome pateikti:

  • savo vardą, telefono numerį ir el. pašto adresą,
  • nufotografuoto žmogaus ar žmonių vardus ir pavardes,
  • tikslią ar apytikslę fotografavimo datą,
  • nufotografuotųjų ryšį su Jumis.
Mums įdomi kiekvieno vilniečio istorija, tad būsime laimingi, jei pateiksite daugiau informacijos apie nufotografuotus žmones – ar jie gimė Vilniuje, ar atvyko čia vėliau, kuo dirbo, kur mokėsi, kuo Jums buvo ypatingi? Ši informacija bus saugoma muziejaus archyve.
Jei nuotraukoje ne Jūs, o nufotografuotieji (ar jų artimieji) yra pasiekiami, reikėtų gauti jų sutikimą dalintis portretu su Vilniaus muziejumi. Jei nuotraukoje yra tikrai Vilniuje gyvenęs, bet Jums nežinomas asmuo, taip ir parašykite.

Nuotraukų originalus kviečiame užnešti į muziejų darbo dienomis nuo 10 iki 18 val. Mūsų adresas – Vokiečių g. 6, Vilnius.

Padėkite surinkti unikalią vilniečių galeriją, kuri taps Vilniaus istorijos dalimi ir 2023 metų vasaros parodos dalimi! Ačiū!

*Vilniečiais vadiname visus, kurie gyvena ar gyveno mieste, nesvarbu, kiek laiko. O nevadiname tų, kurie atvažiavo į Vilnių trumpam, pasidarė nuotrauką fotoateljė ir išvyko namo : )

** Portretinėje nuotraukoje turėtų būti ne daugiau kaip du žmonės. Šeimyninėje nuotraukoje turėtų būti nufotografuota viena šeima – tėvai, vaikai ir/ar seneliai.

*** Būtų išvis puiku, jei ant nuotraukos būtų Vilniaus fotoateljė ženklas!

Čia Vilniaus muziejaus direktorė. Raskite penkis skirtumus! 1974–1975 metai