Birželio 9 dieną, 19 val. vyko nuotolinė Volodymyro Veštako – architekto, industrinio dizaino kūrėjo iš Ukrainos – paskaita apie dramatišką sovietmečio urbanistinių praktikų sąveiką su moderniu, vartotojišku gyvenimo būdu. Ekstremalus šios sinergijos pavyzdys – Charkivsko masyvas. Tai – gyvenamasis kvartalas Kyjive, kuriame reziduoja net 300 tūkst. žmonių (beveik pusė Vilniaus!) Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje pastatytas Charkivsko masyvas buvo projektuojamas socialistiniam žmogui. Kaip jame verda gyvenimas po pusės amžiaus?
Apie tai, kaip socialistiniai urbanistiniai sprendimai tarnauja ar trukdo moderniam gyvenimo būdui, išgirdome V. Veštako paskaitoje.
Paskaita vyko virtualiai, ji buvo tiesiogiai transliuojama Vilniaus muziejaus feisbuko paskyroje. Paskaita vyko anglų kalba.
Ši paskaita – vienas iš aštuonių parodą „Kas į Viršulus?“ lydinčių renginių – pasivaikščiojimų, gyvų ir nuotolinių paskaitų!
Gegužės 26 d. po Viršuliškes pavedžiojo ir apie rajoną papasakojo „Gatvės gyvos“ siela Albertas Kazlauskas, birželio 2 d. fotografas ir sovietinės miesto architektūros tyrėjas iš Ukrainos Dmytro Solovjovas nuotolinėje paskaitoje papasakojo apie sovietmečiu pastatytų gyvenamųjų rajonų Ukrainoje padėtį šiandien. Birželio 4 d. po Viršuliškes pavedžiojo parodos kuratorius Povilas Andrius Stepavičius, o birželio 9 d. apie gyvenamųjų rajonų architektūrą ir projektų inertiškumą dar vienoje nuotolinėje paskaitoje papasakojo architektas iš Ukrainos Volodymiras Veštakas.
Birželio 16 d. apie holistinės, visaapimančios daugiabučių kvartalų renovacijos problemas sužinojome iš Lietuvos architektų sąjungos pirmininkės Rūtos Leitanaitės. Birželio 17 d. kultūros nakties proga senuoju Viršuliškių keliu pasivaikščiosime iki miesto centro, birželio 30 d. po Viršuliškes dar kartelį pavedžios parodos „Kas į VIršulus?“ kuratorius Povilas Andrius Stepavičius, o liepos 9 d. – Albertas Kazlauskas.