Baltijos šalių suvenyrai sovietinės okupacijos metais. „Sovietinių vakarų“ kūrimas per vietos istorijas

2023 06 15

Kaip atrodė Baltijos šalių suvenyrai sovietmečiu? Ar Vilniaus suvenyrai labai skyrėsi nuo Talino suvenyrų? Kokia buvo jų pagrindinė funkcija?
Kitą ketvirtadienį, birželio 15 d. 18 val. Vilniaus muziejuje vyks dizaino istorikės, Estijos dailės akademijos ir Midlsekso universiteto dėstytojos dr. Triin Jerlei paskaita „Baltijos šalių suvenyrai sovietinės okupacijos metais. „Sovietinių vakarų“ kūrimas per vietos istorijas“, kurios metu sužinosime atsakymus į visus šiuos klausimus ir ne tik.
Suvenyrų paskirtis kapitalistinėje visuomenėje iš esmės skyrėsi nuo jų paskirties socialistinėje ekonomikoje. Pastarojoje jie visų pirma buvo ideologinis instrumentas. Baltijos šalių suvenyrai turėjo kurti tam tikrą regiono įspūdį tiek turistams iš Vakarų, tiek iš Sovietų Sąjungos. Paskaitoje bus pristatomi skirtingi „vakarietiškumo“ elementai, atsispindėję įvairiuose to laikotarpio Baltijos šalių suvenyruose.
Paskaita vyks anglų kalba.

Visų labai laukiame! Šis renginys lydi muziejuje veikiančią parodą „Vilkas, bokštas ir bažnyčia. Vilniaus suvenyrai“. Tai – paskutinis šią parodą lydintis renginys. Paroda veiks iki liepos 2 d.

Renginys yra Vilnius 700 programos dalis.

Gintarės Grigėnaitės nuotr.