Adomo išlydėtuvių piknikas

Prieš šimtą metų skulptoriaus Zbigniewo Pronaszko suprojektuoto paminklo žymiajam romantikui Adomui Mickevičiui maketas, sukurtas specialiai Vilniaus muziejaus parodai „Neįgyvendinti XX amžiaus Vilniaus projektai“, jau spėjo nemažai kur apsilankyti. Iš Paneriuose esančių dirbtuvių jis atkeliavo į Rotušės aikštę, po to – laikinai apsistojo Naujininkuose ir jau ilgiau nei pusmetį stebėjo ir stebino praeivius Konstantino Sirvydo skvere Senamiestyje.

Kol kas Adomas traukė tik vilniečių ir Vilniaus svečių žvilgsnius, bet viskas pasikeitė. Pronaszko paminklo maketas tęsia keliones ir išvyko pasisvečiuoti į Krokuvą. Būdamas gyvas poetas šiame mieste taip ir neapsilankė, tačiau jo kūnas čia atgulė amžinojo poilsio. Gegužės 25–rugsėjo 5 dienomis Adomo Mickevičiaus paminklo maketas tapo Krokuvos nacionalinio muziejaus parodos „Wilno, Vilnius, Vilne 1918–1948. Jedno miasto – wiele opowieści“ („Wilno, Vilnius, Vilne 1918–1948. Vienas miestas – daug istorijų“) dalimi.

Iš Sirvydo skvero Adomas iškeliavo gegužės 17-osios ankstų rytą, o mes, savo ruožtu, norėjome jį prideramai išlydėti, tad gegužės 16 d. vakare kvietėme susitikti skvere ir kartu papiknikauti!

Pabendravome, pabuvome, paskaitėme poeto kūrinius.