Vilniaus muziejus tęsia tyrimų ciklą skirtą tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams. Šį kartą kviečiame susipažinti su Krasnucha.
Vilnius susideda iš 21 seniūnijos ir 96 mikrorajonų, tačiau egzistuoja ir smulkesni, miesto gyventojams pažįstami neformalūs vietovių skirstymai. Nors neįtrauktos į oficialius miesto vietovių pavadinimus, miestiečių sąmonėje egzistuoja socialiai ir geografiškai apibrėžtos rajonų dalys, arba rajonai rajonuose. Viena tokių vietų – Savanorių prospekto dalis, vietiniams gyventojams ir miestiečiams žinoma kaip Krasnucha.
Apie šią Vilniaus vietą kalbama daug. Ji apipinta mitais, legendomis ir stereotipais, dažnai įsivaizduojama kaip pavojinga ir nesaugi Vilniaus dalis. Vis dėl to, mažai žinoma, kokias reikšmes šiai vietai priskiria patys jos gyventojai, kaip jų suprantamas ir vertinamas vietovės įvardinimas Krasnucha.
Ieškodami atsakymų į šiuos klausimus, kviečiame Krasnuchos gyventojus drauge tyrinėti savo aplinką iš įvairių perspektyvų. Gegužės– rugsėjo mėnesį vyksiančios veiklos padės geriau pažinti rajono biologinę įvairovę, suprasti aplinką pasitelkiant įvairius jutimus ir pojūčius, susipažinti su rajono istorija bei papildyti ją savo pasakojimais pasivaikščiojimuose su gidu. Taip pat pakviesime pamatyti Krasnuchą moksleivių akimis – visus metus stebėję savo aplinką, birželį gimnazistai savo atradimais pasidalins parodoje Vilniaus muziejuje.
Projekto veiklos
Gegužės 18–19, birželio 3 d.
Dirbtuvės „Vilnius – žmonių ir vabzdžių“
Birželio 8–liepos 2, liepos 21–rugsėjo 30 d.
Paroda „Krasnuchos istorijos“
Birželio 18, 27 d.
Jutimai ir tyrinėjimai: pasivaikščiojimas po Krasnuchą
Rugpjūčio 3, rugsėjo 5 d.
Pasivaikščiojimai su gidu