Ar kada darėtės nuotraukas dokumentams, pavyzdžiui, pasui? Ar žinote, kaip nuotraukos pasams buvo daromos prieš šimtą metų?
Šeštadienį muziejuje šurmuliuos improvizuota fotografijos ateljė. Čia užsukę galėsite ne tik nusifotografuoti, susipažinti su senaisiais fotografijos metodais, bet ir susikurti savo vilniečio dokumentą!
Pasas – tai svarbiausias kiekvieno žmogaus dokumentas. Per ilgus istorijos šimtmečius jis patyrė daugybę virsmų ir tobulinimų, nuo paprasto įrašo ant lapo iki modernaus, apsaugoto nuo padirbinėjimų įvairiomis sudėtingomis spaudos technologijomis su integruotu elektroniniu lustu bei įrašytais biometriniais duomenimis.
Edukacijos metu, pagal parodoje „vilniaus_kambariai_v.1.1“ pristatomas XX amžiaus pradžią menančias vilniečių pasų korteles, galėsite pasigaminti savo asmeninį dokumentą ir jį užpildyti. Prie kortelės priklijuosite, čia pat, senoviniu, analoginiu fotoaparatu nufotografuotą ir išryškintą savo paso nuotrauką, bei kortelę užpildysite ne šiandien įprastu tušinuku, o tikra rašymo plunksna su tušu.
Su fotografijos technika, fotografavimo ir ryškinimo procesais supažindins Gintas Kavoliūnas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, senųjų fotografinių procesų tyrinėtojas, VDA Fotografijos ir medija meno laboratorijos vedėjas.