Kodėl kaip tik čia įsikūrė Vilnius? Kaip susiklostė reljefas, kuriame patogu gyventi? Kaip ši vieta atrodė prieš 1900 milijonų metų? Ir iš ko miestas „padarytas“? Atsakymus į šiuos klausimus rasite geologijos kambaryje, kuriame į Vilnių žvelgiame iš geologinio laiko perspektyvos.
Vilniečių kambaryje kviečiame atkreipti dėmesį į du dalykus. Viena vertus, lemtingu Vilniaus istorijos etapu tapo XX amžius, kuomet pirmą kartą visiškai pasikeitė miesto gyventojų sudėtis – tik nuo 1957 m. lietuviai yra didžiausia etninė grupė Vilniuje. Kita vertus, mieste svarbūs ne vien žmonės – Vilniumi dalijamės su gyvūnais, augalais, grybais ir kitais gyviais. Dėl to parodoje greta homo sapiens atsirado dančiasnapis, grikis ir pelėsis.
Miesto jubiliejaus proga pristatome du iš penkių Vilniaus pažinimo kambarių. Kodėl penkių? Vilniaus muziejus netrukus įsikurs Kirdiejų rūmuose (Barboros Radvilaitės g. 6), o ten, antrame aukšte, yra penki kambariai, kuriuose numatyta įrengti nuolatinę Vilniaus pažinimo ekspoziciją. Ši paroda – kvietimas pasvarstyti, kaip tokia ekspozicija turėtų atrodyti ir kokie pasakojimai atskleistų miesto esmę. Kviečiame ir Jus pagalvoti, kuo reikėtų užpildyti visus penkis Vilniaus kambarius, ir pasidalyti savo pasiūlymais.
//
Kuratoriai / Curators: Rasa Antanavičiūtė, Povilas Andrius Stepavičius, Povilas Marozas
Konsultantai / Consultants: Daumantas Liekis, prof. dr. Andrej Spiridonov, dr. Darius Stončius, dr. Vitalija Stravinskienė, dr. Jonas Šečkus