Kviečiame susipažinti su vienu mažiausių Vilniaus rajonų – Viršuliškėmis. Paroda „Kas į Viršulus?“ pradedame naują tyrimų ciklą, skirtą tariamai neįdomiems Vilniaus rajonams.
Viršuliškės – tai ir Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikus menantis kaimas, ir svarbus Vilniaus radiofikacijos istorijos epizodas, ir išskirtinė Vilniaus žydų atminties vieta, taip pat – XX a. aštuntame dešimtmetyje pastatytas gyvenamasis rajonas – Vilniaus plėtros į vakarus rezultatas.
Ši paroda išskirtinė. Tai – pirmoji Vilniaus muziejaus paroda, veikianti keturiomis kalbomis, pirmoji, vykstanti ne Senamiestyje, ir pirmoji, padalinta į tris dalis. Pirmoji dalis įkurta troleibuse šalia troleibusų parko (Viršilų g.) ir ant parko tvoros (Viršuliškių skg.) Joje pristatoma senojo Viršuliškių kaimo istorija ir jo teritorijos tolimesnė raida. Antroji dalis pasakoja apie sovietinio Viršuliškių rajono atsiradimą ir yra Viršuliškių g. 43 stovinčio dvylikaaukščio cokoliniame aukšte. Trečioji – pasivaikščiojimo po Viršuliškes maršrutas, vedantis po įdomiausias rajono vietas.
Rekonstruoti Viršuliškių istoriją padėjo rajono gyventojai, už tai esame jiems be galo dėkingi.
Pasivaikščiojimo po rajoną maršrutas: www.virsulai.lt
Kuratorius: Povilas Andrius Stepavičius
Architektas: Povilas Marozas
Grafinis dizainas: Laura Grigaliūnaitė
Iliustracijos: Vanda Padimanskaitė
Technikai: Kazimieras Sližys, Stanislovas Lučunas
Parodos partneriai ir rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba Vilniaus miesto savivaldybė Vlinius 700 Omberg Group Gatvės gyvos Vilniaus viešasis transportas Neakivaizdinis Vilnius Xwhy / Agency of Understanding