(Pa)tirti Krasnuchą. Rajonas, kurio nėra žemėlapyje

Trukmė: 90 min.
Dalyvių skaičius: 10–30
Dalyvių amžius: 1–12 kl. mokiniai
Užsiėmimo kaina: nemokamai
Registracija: edukacija@vilniausmuziejus.lt

Edukacija vyksta adresu Gerosios vilties g. 10

Krasnucha, Vilkpėdė ar dar kitaip? Kas tai per vieta ir kokia ji? Ar pastebėjote tarp daugiabučių įsitaisiusius medinius namukus ar vandens kolonėlę? Kaip šis rajonas keitėsi? Kas čia gyvena, vaikšto, o gal praskrenda?

Kalbėsimės ne tik apie (ne)egzistuojantį Krasnuchos rajoną, bet ir apie rajoną apskritai. Ar rajonas administracinis, teritorinis, o gal socialinis vienetas? Kokios rajonų sudedamosios dalys gatvės, pastatai, gyventojai, gamta, gyvūnai? Ir kaip rajonus galime pažinti, o kaip ištirti?

Edukacijoje patys tirsite rajono viešąsias erdves ir tai, kas jas sudaro. Kalbėsime apie vietos, žmonių ir kitų, kartais pamirštamų (pavyzdžiui, vabaliukų), rajono naudotojų santykius. Taip ieškosime ryšių tarp gyvųjų ir negyvųjų aplinkos elementų. Aptarsime, kas yra kokybiška viešoji erdvė ir kaip ji galėtų būti pritaikyta visiems. Išbandysime ne tik erdvių tyrimo metodus, bet pabandysime ir kūrybiškai pažiūrėti į rajono erdves, įsivaizduoti kaip norėtume, kad rajonas ar jo erdvės atrodytų.

Ši edukacija suteiks įrankių tyrinėti gyvenamąją erdvę, galbūt tai taps proga pažvelgti į savo kasdienybėje pražengiamas gatves nauju, tyrėjo žvilgsniu?

Praktinis užsiėmimas vyks lauke, o jei orai neleis parodoje.