Visą savaitę muziejuje vyko įvairūs renginiai – supažindinome su muziejaus rinkiniu, pasivaikščiojome po šiuo metu muziejuje veikiančią parodą ir pasiūlėme veiklų mažiausiems Vilniaus muziejaus lankytojams!
TREČIADIENIS, kovo 29 d., 18 val.
Nemokama ekskursija po parodą „Vilkas, bokštas ir bažnyčia. Vilniaus suvenyrai“ kartu su parodos kuratore Rūta Miškinyte
Parodoje pristatomi suvenyrai, kurie draugams, kolegoms, kviestiems ir nekviestiems miesto svečiams primena ar turėjo priminti Vilnių. Koks miestas ir kokie jo ženklai vaizduojami suvenyruose? Nuo ko tai priklauso? Kaip Vilnius pristatomas svetimšaliams ir kokį jie nori miestą prisiminti? Kaip keičiasi suvenyrų formos ir siužetai? Galiausiai iš kur atsiranda suvenyrai ir kas juos kuria? Apie visa tai ir ne tik Rūta papasakojo ekskursijos metu.
KETVIRTADIENIS, kovo 30 d., 18 val.
Kaip atsiranda muziejaus eksponatai? Susitikimas su Vilniaus muziejaus rinkinio kuratoriumi Povilu Andriumi Stepavičiumi
Susitikimo metu buvo galima sužinoti koks yra seniausias Vilniaus muziejaus eksponatas, kuris yra – sunkiausias ir kokiais keliais į muziejų atkeliauja eksponatai. Taip pat turėjote progą pamatyti iki šiol dar neeksponuotų parodose Vilniaus muziejaus rinkinio artefaktų!
ŠEŠTADIENIS, balandžio 1 d., 11–14 val.
Šeimų rytas ir ženklelių dirbtuvės su iliustratore Kornelija Žalpyte*
Šeštadienio rytą muziejuje susitikome su šeimomis ir vaikais! Įsigijus muziejaus bilietą galėjote ne tik apžiūrėti parodą – jūsų laukė dirbtuvės su iliustratore Kornelija Žalpyte! Dirbtuvių metu buvo galima pasidaryti savo paties ženkliuką – suvenyrą, kuriame įamžinome savo geriausio įvykio, nuotykio, dienos Vilniuje atvaizdą! Gal tai diena su šeima? Ar geriausias kada valgytas pyrago gabalėlis Vilniaus kepyklėlėje?
Taip pat šeimų ryto muziejuje metu statėme kaladėlių bokštus, ieškojome suvenyruose ir tarp jų pasiklydusių vilkų bei atsakymų į parodos knygelės vaikams klausimus ir užduotis.